WhatsApp Instagram Telefon
background

Hakkımda

Hakkımda

Serkan Akçay, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2002 yılında tamamlamış ve ardından uzmanlık eğitimine S. Baltalimanı Kemik Hastalıkları Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam etmiştir. 2008 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı unvanını almıştır.

Dr. Akçay, uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra bir dizi farklı hastanede görev yapmış ve çeşitli alanlarda deneyim kazanmıştır. Bu hastaneler arasında Muş Bulanık Hastanesi, Mardin Derik Devlet Hastanesi, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Denizli Servergazi Devlet Hastanesi, Baltalimanı Metin Sabancı Kemik Hastalıkları Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi El Cerrahisi Kliniği, Kurtköy Ersoy Hastanesi, ve Reyap Hastanesi İstanbul bulunmaktadır. 2023 yılı itibariyle kendi özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır.

Dr. Akçay'ın tıbbi ilgi alanları arasında diyabetik ayak cerrahi tedavisi, akut ve kronik osteomiyelit tedavisi, Charcot ayak cerrahi tedavisi, alt ve üst ekstremite deformite cerrahisi, bacak boyu eşitsizlikleri ve kısalıkları, boy uzatma, kalça kireçlenmeleri ve protezleri, diz kireçlenmeleri ve protezleri, ayak hastalıkları (halluks valgus, halluk rigidus), ortopedik travma cerrahisi, kalça koruyucu cerrahi, el cerrahisi ve omuz hastalıkları, spor yaralanmaları, menisküs ve kıkırdak sorunları yer almaktadır.

Dr. Akçay, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Komisyonu (TOTEK) ve AO Travma gibi önemli dernek ve kuruluşlara üyedir.

Bilimsel çalışmaları, ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok makale ve bildiri içermektedir. Ayrıca kitap çevirileri ve patentler de bulunmaktadır.

Dr. Serkan Akçay, zengin deneyimi ve uzmanlığıyla hastalarına kaliteli sağlık hizmeti sunan bir ortopedi uzmanıdır. Hastalarına güleryüzle ve özenle yaklaşan Dr. Akçay, sağlık sorunlarına çözüm bulma konusundaki yetenekleriyle tanınmış bir hekimdir.

about